Najboljše od Ljubljana - Cybo

Industrije

Distribucija podjetij po industrijah
 Nakupovanje: 18,5 %
 Strokovne storitve: 17,3 %
 industrija: 11,1 %
 Restavracije: 8,5 %
 Storitve na domu: 5,6 %
 Drugo: 39,1 %
Opis panogeŠtevilo obratovPovprečna starost poslovanjaPovprečna ocena GooglePodjetja na 1.000 prebivalcev
Gasilstvo in reševanje2.0734.57,7
Trgovine z živili in supermarketi6364.22,4
Nepremičnine8534.23,2
Gradnja stavb9444.33,5
Veleprodaja strojev6114.42,3
Zdravje in zdravstvo7974.43,0
Oglaševanje in marketing7534.52,8
Bari, pubi in taverne53824,4 let4.32,0
Nakupovanje drugo5584.42,1
Trgovine s pisarniškim materialom77325,4 let4.12,9
Trgovine z elektroniko5054.31,9
Območje Ljubljana163,8 km²
Število prebivalcev268.772
Moška populacija129.570 (48,2 %)
Ženska populacija139.201 (51,8 %)
Sprememba prebivalstva z 1975 na 2015 +57,2 %
Sprememba prebivalstva z 2000 na 2015 +14,2 %
Povprečna starost41,5
Povprečna starost moških39,4
Povprečna starost žensk43,4
Telefonske Številke1
SoseskeBežigrad, Center, Šiška
Krajevni čassreda 06:37
Časovni pasSrednjeevropski standardni čas
Vreme-3.9 °C megla
FacebookFacebook profil
Zemlj. šir. in dol.46.05108° / 14.50513°
Poštne Številke10001001100212101211Več

Ljubljana - Zemljevid

Ljubljana Prebivalstvo

Leta 1975 do 2015
Podatki1975199020002015
Število prebivalcev170.977221.215235.429268.772
Gostota prebivalstva1.043 / km²1.350 / km²1.437 / km²1.640 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Ljubljana Sprememba prebivalstva iz 2000 v 2015

Povišanje vrednosti 14,2 % iz leta 2000 na 2015
KrajSprememba od 1975Sprememba od 1990Sprememba od 2000
Ljubljana+57,2 %+21,5 %+14,2 %
Osrednjeslovenska+69,9 %+27,9 %+18 %
Socialist Federal Republic of Yugoslavia+2,8 %-7,6 %-2,8 %
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Ljubljana srednja doba

Srednja doba: 41,5 let
KrajPovprečna starostSrednja starost (ženska)Srednja starost (moški)
Ljubljana41,5 let43,4 let39,4 let
Osrednjeslovenska40,2 let41,8 let38,5 let
Socialist Federal Republic of Yugoslavia39,8 let41,4 let38,2 let
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Ljubljana Populacijsko drevo

Prebivalstvo po starosti in spolu
StarostMoškiŽenskeSkupaj
Pod 57.0956.79913.894
5-95.5035.12310.626
10-145.3735.01910.392
15-196.0206.01912.039
20-2410.59911.02021.620
25-2910.3479.54619.893
30-3411.00710.15521.163
35-399.9959.43719.432
40-449.7829.55819.340
45-499.7519.75819.510
50-549.2179.70818.926
55-599.72510.27219.998
60-647.4108.58615.997
65-695.2856.93612.222
70-745.1066.65411.761
75-793.7246.0129.736
80-842.2714.7417.012
85 Plus1.3613.8585.220
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Ljubljana Gostota prebivalstva

Gostota prebivalstva: 1.640 / km²
KrajŠtevilo prebivalcevobmočjeGostota prebivalstva
Ljubljana268.772163,8 km²1.640 / km²
Osrednjeslovenska543.4792.334,3 km²232,8 / km²
Socialist Federal Republic of Yugoslavia21,4 milijonov255.132,8 km²83,8 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Ljubljana Zgodovinsko in načrtovano prebivalstvo

Ocenjena populacija od 1730 do 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Povezava] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Omrežne številke

Odstotek območnih oznak, ki jih uporabljajo podjetja v Ljubljana
 Telefonska Številka 1: 47,7 %
 Telefonska Številka 4: 31,1 %
 Telefonska Številka 3: 10,2 %
 Telefonska Številka 5: 7,9 %
 Drugo: 3 %

Distribucija poslovanja po ceni za Ljubljana

 poceni: 45,8 %
 zmerna: 45,1 %
 drage: 8,9 %
 Zelo drago: 0,3 %

Indeks človekovega razvoja (HDI)

Statistični sestavljeni indeks življenjske dobe, izobrazbe in dohodka na prebivalca.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emisije CO2 Ljubljana

Emisije ogljikovega dioksida (CO2) na prebivalca v tonah na leto
KrajEmisije CO2Emisije CO2 na prebivalcaIntenzivnost izpustov CO2
Ljubljana2.225.905 t8,28 t13.589 t/km²
Osrednjeslovenska4.536.312 t8,35 t1.943 t/km²
Socialist Federal Republic of Yugoslavia122.946.246 t5,75 t481,9 t/km²
Sources: [Povezava] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emisije CO2 Ljubljana

2013 emisije CO2 (tone / leto)2.225.905 t
2013 CO2 emisije (tone / leto) na prebivalca8,28 t
Intenzivnost emisij CO2 2013 (tone / km² / leto)13.589 t/km²

Naravne nevarnosti

Relativno tveganje od 10
PotresSrednja (6)
* Tveganja, zlasti v zvezi s poplavami ali plazovom, morda ni za celotno območje.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.

Nedavni potresi v bližini

Magnitude 3.0 in več
DatumČasVelikostOddaljenostGlobinaKrajPovezava
7. 04. 1304:233,426,1 km10.000 m6km NNE of Moravce, Sloveniausgs.gov
2. 12. 1220:364,326,2 km8.500 mSloveniausgs.gov
26. 01. 0607:423,241,9 km10.000 mSloveniausgs.gov
30. 08. 0504:283,115 km10.000 mSloveniausgs.gov
22. 09. 0407:554,124,8 km6.000 mSloveniausgs.gov
16. 08. 0314:583,442,7 km10.000 mAustriausgs.gov
23. 10. 0214:213,111,1 km10.000 mSloveniausgs.gov
20. 10. 0211:213,79,5 km10.000 mSloveniausgs.gov
15. 11. 0101:523,639,4 km10.000 mSloveniausgs.gov
19. 05. 0020:363,122,5 km10.000 mSloveniausgs.gov

Poiščite zgodovinske dogodke potresa v bližini mesta Ljubljana

Najzgodnejši datum  Zadnji datum 
 Magnitude 3.0 in več   Magnituda 4.0 in več   Magnitude 5.0 in več 

Ljubljana

Ljubljana (izgovorjava: [ljuˈbljàːna]) je glavno mesto Slovenije in sedež istoimenske mestne občine. Je geografsko, kulturno, znanstveno, ekonomsko, politično in administrativno središče Slovenije. Na Ljubljano je skozi zgodovino vplivalo več kultur, saj je bi..  ︎  Stran z Wikipedijo Ljubljana

O naših podatkih

Podatki na tej strani so ocenjeni z uporabo številnih javno dostopnih orodij in virov. Na voljo je brez garancije in lahko vsebuje netočnosti. Uporabljajte na lastno odgovornost. Glej tukaj za več informacij.