Najboljše od Maribor - Cybo

Industrije

Distribucija podjetij po industrijah
 Nakupovanje: 18,6 %
 Strokovne storitve: 16,9 %
 industrija: 10,1 %
 Restavracije: 9,7 %
 Storitve na domu: 5,8 %
 Hrana: 5 %
 Drugo: 33,8 %
Opis panogeŠtevilo obratovPovprečna starost poslovanjaPovprečna ocena GooglePodjetja na 1.000 prebivalcev
Avtomehanika1484.51,9
Kozmetični saloni1444.61,9
Gasilstvo in reševanje7104.59,1
Trgovine z živili in supermarketi2554.33,3
Nepremičnine1924.12,5
Gradnja stavb2644.03,4
Veleprodaja strojev2714.53,5
Zdravje in zdravstvo1904.42,4
Oglaševanje in marketing1744.52,2
Tehnično-gradbene storitve1644.82,1
Bari, pubi in taverne2334.53,0
Okrepčevalnice1634.52,1
Nakupovanje drugo2234.22,9
Območje Maribor41 km²
Število prebivalcev77.769
Moška populacija37.764 (48,6 %)
Ženska populacija40.005 (51,4 %)
Sprememba prebivalstva z 1975 na 2015 -3,6 %
Sprememba prebivalstva z 2000 na 2015 -5,3 %
Povprečna starost44,5
Povprečna starost moških42,1
Povprečna starost žensk46,7
Telefonske Številke2
SoseskeCenter
Krajevni čassobota 04:33
Časovni pasSrednjeevropski standardni čas
FacebookFacebook profil
Zemlj. šir. in dol.46.55472° / 15.64667°
Poštne Številke20002001200225002501Več

Maribor - Zemljevid

Maribor Prebivalstvo

Leta 1975 do 2015
Podatki1975199020002015
Število prebivalcev80.63387.42682.16377.769
Gostota prebivalstva1.966 / km²2.132 / km²2.003 / km²1.896 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Maribor Sprememba prebivalstva iz 2000 v 2015

Zmanjšanje vrednosti 5,3 % iz leta 2000 na 2015
KrajSprememba od 1975Sprememba od 1990Sprememba od 2000
Maribor-3,6 %-11 %-5,3 %
Limbuš-0,7 %-8,5 %-4 %
Mestna občina Maribor-0,6 %-8,8 %-3,8 %
Socialist Federal Republic of Yugoslavia+2,8 %-7,6 %-2,8 %
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Maribor srednja doba

Srednja doba: 44,5 let
KrajPovprečna starostSrednja starost (ženska)Srednja starost (moški)
Maribor44,5 let46,7 let42,1 let
Limbuš44,6 let46,7 let42,3 let
Mestna občina Maribor44,4 let46,4 let42,3 let
Socialist Federal Republic of Yugoslavia39,8 let41,4 let38,2 let
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Maribor Populacijsko drevo

Prebivalstvo po starosti in spolu
StarostMoškiŽenskeSkupaj
Pod 51.6631.5683.231
5-91.3351.3592.694
10-141.3781.2542.632
15-191.6621.6133.276
20-242.9842.8895.873
25-292.8822.5685.451
30-342.9952.6665.662
35-392.7752.4145.190
40-442.8542.6905.544
45-492.9922.8505.842
50-542.9782.8985.876
55-593.1123.0956.207
60-642.3612.5844.945
65-691.9612.5354.497
70-741.5291.9953.524
75-791.2192.0743.294
80-846881.6292.318
85 Plus3951.3241.720
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Maribor Gostota prebivalstva

Gostota prebivalstva: 1.896 / km²
KrajŠtevilo prebivalcevobmočjeGostota prebivalstva
Maribor77.76941 km²1.896 / km²
Limbuš17.63911,6 km²1.518 / km²
Mestna občina Maribor110.859155,1 km²715,0 / km²
Socialist Federal Republic of Yugoslavia21,4 milijonov255.132,8 km²83,8 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Maribor Zgodovinsko prebivalstvo

Ocenjena populacija od 500 do 2015
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Povezava] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Omrežne številke

Odstotek območnih oznak, ki jih uporabljajo podjetja v Maribor
 Telefonska Številka 2: 46,3 %
 Telefonska Številka 4: 30,5 %
 Telefonska Številka 3: 11,2 %
 Telefonska Številka 5: 6,8 %
 Drugo: 5,2 %

Distribucija poslovanja po ceni za Maribor

 poceni: 49,3 %
 zmerna: 44,1 %
 drage: 6,4 %
 Zelo drago: 0,2 %

Indeks človekovega razvoja (HDI)

Statistični sestavljeni indeks življenjske dobe, izobrazbe in dohodka na prebivalca.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emisije CO2 Maribor

Emisije ogljikovega dioksida (CO2) na prebivalca v tonah na leto
KrajEmisije CO2Emisije CO2 na prebivalcaIntenzivnost izpustov CO2
Maribor601.720 t7,74 t14.676 t/km²
Limbuš136.569 t7,74 t11.754 t/km²
Mestna občina Maribor862.256 t7,78 t5.560 t/km²
Socialist Federal Republic of Yugoslavia122.946.246 t5,75 t481,9 t/km²
Sources: [Povezava] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emisije CO2 Maribor

2013 emisije CO2 (tone / leto)601.720 t
2013 CO2 emisije (tone / leto) na prebivalca7,74 t
Intenzivnost emisij CO2 2013 (tone / km² / leto)14.676 t/km²

Naravne nevarnosti

Relativno tveganje od 10
PotresSrednja (4)
* Tveganja, zlasti v zvezi s poplavami ali plazovom, morda ni za celotno območje.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.

Nedavni potresi v bližini

Magnitude 3.0 in več
DatumČasVelikostOddaljenostGlobinaKrajPovezava
1. 11. 1500:524,377,4 km2.360 m5km SSW of Brezice, Sloveniausgs.gov
28. 09. 0718:243,475,9 km11.000 mSloveniausgs.gov
26. 09. 0713:383,278,6 km10.000 mSloveniausgs.gov
26. 09. 0712:473,277,7 km10.000 mSloveniausgs.gov
13. 05. 0302:303,749,3 km10.000 mCroatiausgs.gov
21. 04. 0303:033,463 km10.000 mCroatiausgs.gov
27. 09. 0203:493,235,5 km10.000 mSloveniausgs.gov
19. 03. 0216:503,173,6 km10.000 mCroatiausgs.gov
29. 10. 0003:483,163,4 km10.000 mSloveniausgs.gov
28. 07. 0011:573,766,3 km10.000 mSloveniausgs.gov

Poiščite zgodovinske dogodke potresa v bližini mesta Maribor

Najzgodnejši datum  Zadnji datum 
 Magnitude 3.0 in več   Magnituda 4.0 in več   Magnitude 5.0 in več 

Maribor

Maribor ( izgovorjava ) je drugo največje mesto v Sloveniji in središče Mestne občine Maribor. Je univerzitetno in metropolitsko mesto ter gospodarsko, finančno, upravno, izobraževalno, kulturno, trgovsko in turistično središče severovzhodne Slovenije. Maribor..  ︎  Stran z Wikipedijo Maribor

O naših podatkih

Podatki na tej strani so ocenjeni z uporabo številnih javno dostopnih orodij in virov. Na voljo je brez garancije in lahko vsebuje netočnosti. Uporabljajte na lastno odgovornost. Glej tukaj za več informacij.